Marek Kalbarczyk, zdjęcia prywatne z archiwum domowegoMarek Kalbarczyk, zdjęcia prywatne z archiwum domowego

Portal Muzyk.net opublikował wywiad z Markiem Kalbarczykiem, polskim matematyko–informatykiem, menedżerem, działaczem społecznym, publicystą, pisarzem i muzykiem, współzałożycielem fundacji „Szansa dla niewidomych” oraz firmy Altix.

Z wywiadu dowiemy się, jak – dzięki przypadkowej grze na gitarze – doszło do stworzenia pierwszego polskiego syntezatora mowy. Poznamy ciekawe wątki z życia Marka Kalbarczyka, które doprowadziły go do punktu, w jakim obecnie się znajduje – zarówno on, jak i tyfloinformatyka.

W bardzo ciekawy sposób przedstawione zostały codzienne problemy, ale i radości osób z problemami wzroku, a także to, w jaki sposób możemy wzajemnie sobie pomagać.. W bogatej historii rozmówcy portalu Muzyk.net nie brak interesujących opowieści związanych z powszechnie znanymi osobami. Ważnym wątkiem w wywiadzie jest również sama postawa bohatera – zarówno w biznesie, sztuce, jak i życiu prywatnym.

Rozmowa z Prezesem Fundacji „Szansa dla Niewidomych” pozwoliła również odkryć wspaniałe wydawnictwo „Trzecie Oko”, w którym znaleźć można mnóstwo znakomitych pozycji, będących dziełem Marka Kalbarczyka. Najnowsza z nich to inspirująca książka nosząca tytuł „Ich Trzecie Oko”, która wydana została zarówno w wersji tradycyjnej, jak i brajlowskiej. „Ich Trzecie Oko” dostępne jest również w formie audiobooka, w którym zachwycać możemy się głosem Jerzego Zelnika, wybitnego polskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, scenarzysty małych form teatralnych.

Wywiad można przeczytaj tutaj: https://muzyk.net/marek-kalbarczyk-wywiad/

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *