przewodnik po polskich festiwalach w 2021przewodnik po polskich festiwalach w 2021

Ostatnie dwa lata były bardzo ciężkie dla branży koncertowej i festiwalowej w Polsce. Pandemia koronawirusa spowodowała wiele perturbacji, odwołanych imprez, lockdownów, zerwanych kontraktów i problemów logistycznych. Po co więc publikujemy przewodnik po polskich festiwalach? Miejmy nadzieję, że wkrótce cała branża festiwalowa wróci do normy, i już niedługo będziemy mogli cieszyć się setkami doskonałych koncertów i festiwali w Polsce.

Historia muzyki polskiej, polskie tradycje i dlaczego Polska jest jednym z najlepszych kierunków na letnie imprezy muzyczne

W Polsce odbywają się jedne z najlepszych letnich festiwali muzycznych w Europie. Oto tylko pięć polskich festiwali, których nie można przegapić w tym sezonie.

Najpopularniejszym polskim festiwalem muzycznym jest odbywający się co roku w Gdyni Open’er Festival. Powstała w 2001 roku i jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w Polsce. Open’er Festival to artyści z całego świata, m.in. Björk, David Guetta, Lana del Rey czy Radiohead.

Innym znanym wydarzeniem jest Soundset Festival. Festiwal ten odbywa się w Warszawie i działa od 2012 roku. W skład programu wchodzą głównie artyści hip-hopowi, tacy jak Snoop Dogg, Wiz Khalifa czy Travis Scott.

Polskich festiwali jest o wiele więcej, do wyboru:

Międzynarodowy festiwal „Kobiety w Muzyce”

Mystic Festival

Festiwal Dramma per Musica

Women’s Voices Bydgoszcz Festival inspired by Answear.com

Orange Warsaw Festival

Krakowskie Zaduszki Jazzowe

Audioriver Festival

Pol’and’Rock Festival

OFF-Festival

Festiwale muzyki polskiej — co musisz wiedzieć przed wyjazdem

Polskie festiwale muzyczne to często najbardziej zabawna, ekscytująca i niezapomniana część polskich wakacji.

Jeśli planujesz wybrać się na polski festiwal muzyczny, to bądź przygotowany na to, czego doświadczysz – na tych festiwalach zawsze coś się dzieje! Przed wyjazdem musisz poznać wszystkie zasady festiwalu, aby móc się dobrze bawić bez wpadania w kłopoty.

Sprawdź: muzyczne gadżety dla fanów festiwali i koncertów

Przewodnik po polskich festiwalach
Przewodnik po polskich festiwalach

Wskazówki dotyczące wyboru festiwalu, w którym należy wziąć udział w tym roku. Przewodnik po polskich festiwalach

Polskie festiwale są wspaniałe dla tych, którzy kochają muzykę i atmosferę. Oferują szeroką gamę wydarzeń muzycznych, więc możesz znaleźć coś dla siebie.

Możesz znaleźć festiwal ze świetnym składem muzyków lub taki, który jest bardziej skoncentrowany na określonym gatunku lub regionie. Możesz też wybrać się na tygodniowy festiwal, jeśli masz czas! Pamiętaj, aby zarezerwować zakwaterowanie z wyprzedzeniem, ponieważ wiele festiwali odbywa się w odległych lokalizacjach i nie ma gwarancji, że pozostaną tam jakieś pokoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *