Łódź po raz kolejny stanie się centrum muzyki elektronicznej dzięki Audioriver Festival, który odbędzie się w dniach 12-14 lipca. Ten prestiżowy festiwal, wielokrotnie nagradzany i uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w regionie, zdobył po raz dziesiąty tytuł najlepszego festiwalu w Polsce według czytelników muno.pl.

Program i główne atrakcje

Na dziewięciu scenach wystąpią artyści z całego świata. Wśród gwiazd tegorocznej edycji Audioriver Festival znajdują się Victoria de Angelis z Måneskin, która zagra wspólnie z Partiboiem69, oraz znane z fenomenalnych koncertów zespoły WhoMadeWho i Kiasmos. Na scenie głównej pojawią się także Elderbrook oraz Fever Ray z legendarnego zespołu The Knife.

Miłośnicy techno będą mogli zobaczyć występy takich artystów jak Stephan Bodzin, który przyleci z imponującym sprzętem syntezatorowym, oraz Richie Hawtin, ikona tego gatunku. Młodsze pokolenie reprezentować będzie Sara Landry, której występ w Boiler Roomie zdobył milionową widownię. Fani house’u mogą liczyć na występy Gorgon City i Folamoura, a scenę drum & bass uświetnią Sub Focus, Metrik i Black Sun Empire.

Festiwal zakończy się tradycyjną niedzielną imprezą, na której zagra Damian Lazarus oraz ponownie wystąpi Mall Grab.

Lokalna scena łódzka i strefa debat

Lokalna scena również zapowiada się obiecująco. Bambi Uzi, wschodząca gwiazda drum & bass, wystąpi z ukraińską artystką Nastią, która specjalnie na tę okazję przygotowała nowy repertuar. Kolektyw 175 bpm zaprezentuje audiowizualny pokaz, a Wonter zagra nowy materiał. Wystąpią również topowi polscy artyści, tacy jak Rysy, Sarapata, Lulu Malina, Catz 'n Dogz, Deas i VTSS.

Po kilku latach nieobecności na festiwal powraca Strefa Debat, w której odbędą się rozmowy na temat organizacji imprez drum & bass, ekologii wydarzeń muzycznych oraz zdrowia psychicznego i ryzyka uzależnień.

Organizacja i udogodnienia

Łódzkie Błonia zostaną przekształcone w artystyczną strefę doznań z dekoracjami i oświetleniem. Na terenie festiwalu dostępne będzie pole namiotowe, a uczestników na miejsce dowiezie darmowy autobus kursujący z przystanku Retkinia. Karnety oraz bilety na poszczególne dni i karnety VIP wciąż są dostępne na platformach Biletomat i eBilet.

źródło: inf. prasowa. Fot. inf. prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *